Select Page

Dizajn Metropola Café & Bistro

Metropola Café & Bistro má svoj štýl. Poďme ho spolu objavovať. Pre priestor Metropoly sme vybrali umenie, ktoré ovplyvňovalo architektúru, dizajn a interiéry budov v rokoch 1920 – 1939. Áno je to ART DECO. Tak ako každé umenie prechádza vývojom a aktuálne trendy doby ho svojImi prvkami obohacujú, tak Art Deco Metropoly má svieži vzhľad a modernosť. V interiéri Metropola Café & Bistro dominujú textilné tapety. Dizajnu Art Deco sú príznačné tapety s opakovanými výraznými vzormi. Ako sa nám toto interiérové zadanie podarilo naplniť, posúďte sami pri návšteve kaviarne.

Prezradíme len, že sme použili 2 druhy, odlišné motívom aj farbami.
Prvým sú historické budovy mesta Martin, ktoré prekreslila veľmi talentovaná grafička Žofia. A druhý typ sme použili na doladenie Zlatej galérie, na ktorú sa hostia dostanú schodmi a tak z nej môžu obdivovať takmer celý priestor kaviarne. Art Deco ako móda a dizajn sa vyvíjalo viacerými smermi, francúzskym alebo monumentálnym americkým štýlom. 

Pre dizajn kaviarne sme použili z Art Deco umenia luxus a farebnosť spolu s kombináciou zlatej farby a medených či metalických motívov. Drevenou podlahou a prvkami zo skla a vzormi kvetov sme dotvorili prvorepublikovú atmosféru.

Metropola Café & Bistro má aj svoju dominantu – Medený most. Vyrobil ho na objednávku umelecký kováč Daniel. Medený most v centre kaviarne vyjadruje prepojenie histórie a súčasnosti, tradície s modernosťou.
Je symbolom spájania a prepájania storočí. Živou machovou stenou a živým stromom sme zdôraznili súčasnosť a náš akcent na zdravé životné prostredie.  

Most je zároveň aj znakom toho, že chceme v tomto priestore spájať ľudí, vytvoriť Metropolu aj ako centrum diskusií a nápadov, centrum príjemných stretnutí a predviesť aj umenie pripraviť skvelú kávu či drink. Je rok 2020 a my začíname v Metropola Café & Bistro novú éru nápojov, kávy a umenia v našom  milovanom meste Martin. Srdečne vás pozývame a tešíme sa na každého jedného hosťa.

Váš Metropola Tím